Kamnářství

Milujete pohled na plápolající oheň? Uklidňuje Vás zvuk hořícího dřeva v kamnech? Chcete mít doma teplo rodinného krbu?

Ať už je to krb nebo pec, je to vždy individuální záležitost. To jak bude návrh topidla vypadat záleží na celé řadě faktorů jako je funkce spotřebiče, styl užívání objektu, tepelné ztráty, estetika atd atd.

Níže uvádím, co vše je možné postavit ..


Akumulační kamna

Kachlová, omítaná ..
Lehká, těžká a nebo středně těžká ..

Akumulační kamna mají vysokou účinnost. Při nízké spotřebě dřeva vytápí místnost či dům příjemným sálavým teplem. Lehká kamna se používají pro rekreační stavby zatímco těžká pro trvale obývané domy. Pro vytápění více místností je možné kamna vybavit uzavřenou cirkulací ohřátého vzduchu - tzv. hypokaust.


Kachlové sporáky

S kobkou nebo bez, ale třeba i s ležením a pecí na chleba ..

Klasika našich předků. Hlavním účelem je levně vařit a péct. Bonusem je vytápění místnosti během vaření, ale i několik hodin poté v případě sporáku s kobkou. Ke sporáku je možné přistavět ležení nebo vytápěnou lavici. 


Krby, krbová kamna 

Otevřené krby ..
Uzavřené teplovzdušné nebo akumulační ..

Otevřené krby mají sice nízkou účinnost, ale zato velmi vysokou estetickou hodnotu, kdy oheň je téměř na dosah.

Uzavřené krby mohou být řešeny jako teplovzdušné, jejichž výhodou je rychlé vytopení místnosti nebo teplovzdušné a částečně akumulační, kde se pojí výhoda akumulačních sálavých lehkých kamen a rychlost vytopení místnosti.


Zahradní krby, grily

Pro chvíle pohody s rodinou ..

Zahradní krby a grily pro letní pečení, grilování. Kamené, cihlové nebo omítané. Samostatně stojící nebo zastřešené či v altánu. Zkrátka romantika a pohoda.


Pece, pícky

Na chleba či na pizzu ..

Hliněná venkovní pec na domácí chleba, na pizzu nebo kombinovaná pícka se zátopem na dřevo.